Zadzwoń do nas +48 815020883 lub napisz loox@thermopile.pl

Współczesny rynek druku cyfrowego na tkaninach dynamicznie się rozwija, oferując nieskończone możliwości dla projektantów, producentów oraz konsumentów. W dobie cyfryzacji i personalizacji produktów, tkaniny do druku stają się nie tylko narzędziem ekspresji artystycznej, ale także sposobem na wyróżnienie się w gąszczu masowej produkcji. Nie każda tkanina jest jednak odpowiednia do każdego rodzaju druku, a technologie drukowania ewoluują równie szybko co zapotrzebowanie rynku. Warto zagłębić się w różnorodność dostępnych materiałów i zrozumieć ich specyfikę oraz zastosowanie, aby w pełni wykorzystać potencjał tkaniny do druku. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jakie tkaniny najlepiej nadają się do druku. Jakie technologie są dla nich odpowiednie oraz jakie zastosowania mogą znaleźć w codziennym życiu.


Tkaniny do druku

Druk na tkaninach stał się jednym z najpopularniejszych sposobów personalizacji odzieży, dodatków i dekoracji wnętrz. Od koszulek po zasłony — możliwości są niemal nieskończone. Wśród dostępnych materiałów wyróżniamy głównie tkaniny do druku oraz dzianiny do druku. Aby jednak osiągnąć najlepszy efekt, warto znać specyfikę każdej z nich.

Tkaniny do druku są materiałami płaskimi, które doskonale nadają się do druku cyfrowego. Ich gładka powierzchnia umożliwia reprodukcję detali oraz wyraźnych kolorów. Popularne tkaniny do druku to bawełna, poliester czy jedwab.


Zalety tkaniny do druku

1. Wysoka jakość reprodukcji obrazu.

Tkaniny do druku, dzięki swojej specyficznej strukturze, pozwalają na osiągnięcie wyjątkowej jakości nadruku. Wysoka rozdzielczość, precyzyjne odwzorowanie detali oraz wiernie od reprodukowane kolory sprawiają, że obrazy, wzory i teksty prezentują się niezwykle ostro i żywo. W efekcie, produkty z takim nadrukiem są atrakcyjniejsze dla odbiorców, co jest kluczowe zwłaszcza w przypadku odzieży czy materiałów promocyjnych.

2. Duży wybór rodzajów tkanin.

Druk na tkaninach nie ogranicza się do jednego rodzaju materiału. Rynek oferuje szeroką gamę tkanin, co pozwala na odpowiedni dobór w zależności od potrzeb projektu. Dzięki temu projektanci i producenci mogą dostosować wybór materiału do specyfiki produktu, jego przeznaczenia oraz wymagań klienta.

3. Możliwość druku w różnych technologiach.

Tkaniny do druku są kompatybilne z różnorodnymi technologiami drukowania, co znacząco rozszerza ich możliwości zastosowania. Przykładowo:

 • Druk pigmentowy. Charakteryzuje się szybkością i elastycznością, idealny do krótkich serii i szybkich próbek. Pozwala na drukowanie na wielu rodzajach tkanin bez konieczności ich specjalnej obróbki wstępnej.

 • Druk reaktywny. Doskonały dla tkanin naturalnych. Umożliwia osiągnięcie głębokich, nasyconych kolorów, które są trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak światło czy pranie.

Dzięki takiemu rozbudowanemu wyborowi technologii, tkaniny do druku stają się wszechstronnym narzędziem w rękach producentów, umożliwiając im tworzenie produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta, niezależnie od skomplikowania projektu czy ilości zamówienia.


 tkaniny do druku


Najwyższej jakości dzianiny do sublimacji – niezawodność w każdej sytuacji

Technologia sublimacji odgrywa kluczową rolę w produkcji odzieży specjalistycznej, zarówno roboczej, jak i outdoorowej. Aby osiągnąć zamierzony efekt i zapewnić trwałość nadruku, kluczowe jest użycie odpowiedniej dzianiny. Firma Loox rozumie to doskonale, oferując materiały, które stanowią synonim jakości i innowacyjności.


1. Thermo shell - wodoodporna powłoka i hydrofobowe wykończenie

To dzianina stworzona z myślą o ekstremalnych warunkach. Dzięki unikatowej konstrukcji tkanina ta doskonale zabezpiecza przed chłodem, jednocześnie zapewniając doskonałą oddychalność. Idealna dla tych, którzy pracują w trudnych warunkach, ale również dla miłośników sportów zimowych.

Materiał łączący w sobie ciepło, nieprzepuszczalność, lekkość oraz zdolność do oddychania – taki jest Thermo Shell. To odpowiedź na potrzeby nowoczesnego świata. Jego elastyczne właściwości, dzięki innowacyjnym włóknom, zapewniają niezrównany komfort użytkowania i wygodę przewyższającą standardy. Trójwarstwowy, na bazie poliestru Thermo Shell, gwarantuje doskonałą ochronę przed niskimi temperaturami, podczas gdy wysokiej jakości poliuretanowa powłoka broni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr czy deszcz. Specjaliści doceniają jego odporność na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że jest on częstym wyborem dla odzieży profesjonalnej. Thermo Shell to doskonały wybór dla entuzjastów sportów oraz miłośników alpinizmu. Mimo częstego prania i suszenia zachowuje swoją pierwotną formę, a używane barwniki są przyjazne dla skóry.
Jeśli chodzi o produkcję odzieży oferującej ochronę w ekstremalnych warunkach, Thermo Shell stanowi kluczowy składnik gwarantujący najwyższą jakość.

Najczęściej z naszych materiałów soft shell korzystają:

 • producenci odzieży dla sportów zimowych takich jak kurtki narciarskie, bluzy snowbordowe
 • producenci odzieży mundurowej, wojskowej np. kurtka policyjna, wojskowa, marynarka
 • producenci odzieży pracowniczej np. kurtka soft shell
 • producenci odzieży drogowej — kurtka drogowa materiał spełnia normę PN EN ISO 20471
 • producenci odzieży dla dzieci np. kurtki dziecięce, czapki, szaliki, rękawiczki
 • producenci wózków dla dzieci np. wózek
 • producenci odzieży sublimowanej np. kurtki sublimowane
 • producenci odzieży myśliwskiej takie jak bluzy lub kurtki soft shell
 • producenci odzieży wodoodpornej np. kurtki, bluzy, spodenki, koszulki
 • producenci odzieży dla ratownictwa medycznego np. kurtki dla ratownictwa medycznego
 • producenci odzieży z tkanin np. kurtki / spodenki
 • producenci odzieży jeździeckiej np. kurtka jeździecka
 • producenci odzieży alpinistycznej np. kurtki
 • producenci odzieży dla wędkarzy
 • producenci ubranek dla psów

tkaniny do druku thermoshel


2. Soft shell 2D - dzianiny do druku, wykończenie odpychające wodę

Soft Shell 2D to materiał stworzony z myślą o tych, którzy poszukują jakości bez konieczności stosowania membrany. Ta dwuwarstwowa tkanina spełnia najwyższe standardy jakości. Wysoka elastyczność, dzięki wykorzystaniu unikatowych włókien, zwiększa komfort noszenia, oferując jednocześnie wyjątkową wygodę. Wykorzystane wykończenie odpychające wodę chroni przed krótkotrwałymi opadami, a jednocześnie brak membrany nadaje materiałowi większą giętkość i lekkość w porównaniu z wersją 3D. Jego trwałość i zdolność do rozciągania czynią go idealnym kandydatem do procesu sublimacji.

Podobnie jak wersja 3D, Soft Shell 2D jest doskonałym wyborem dla indywidualnie zaprojektowanej odzieży pracowniczej oraz promocyjnych akcesoriów z unikalnym nadrukiem. Dwie wersje tej niezwykle innowacyjnej tkaniny różnią się głównie strukturą. Dzięki specjalnej technologii produkcji obie zapewniają niezrównaną ochronę przed wiatrem i wodą, jednocześnie pozostawiając skórę suchą i komfortową.

Kto najczęściej zamawia materiał soft shell 2D?

 • producenci kurtek snowboardowych np. kurtki / bluzy
 • producenci bluz sublimowanych
 • producenci bluz snowbordowych
 • producenci dresów
 • producenci odzieży dla dzieci
 • producenci odzieży damskiej
 • producenci bluz sportowych
 • >producenci odzieży dla hostess
 • producenci odzieży drukowanej np. bluzy, kurtki sublimowane
 • producenci odzieży reklamowej

soft shell dzianiny do druku


3. Soft shell 3D - wodoodporna powłoka i hydrofobowe wykończenie

Tkaniny do druku Soft Shell 3D, jak wskazuje jej nazwa, składa się z trzech zintegrowanych warstw: zewnętrznej dzianiny, centralnej membrany oraz wewnętrznego mikropolaru. Dzięki specjalnie dobranym włóknom materiał ten cechuje się wyjątkową elastycznością, co przekłada się na komfort noszenia i niezrównaną wygodę. Zaawansowana membrana poliuretanowa skutecznie zabezpiecza przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr i deszcz. Jego wytrzymałość oraz zdolność do rozciągania czynią go perfekcyjnym do techniki sublimacji.

Soft Shell 3D to wybór numer jeden dla indywidualnie projektowanej odzieży sportowej i promocyjnych akcesoriów z unikatowym nadrukiem.

Kto najczęściej zamawia materiał soft shell 3D?

 • producent odzieży reklamowej- np. takie jak kurtki i bluzy reklamowe
 • producent bluz sportowych i snowbordowych
 • producent dresów
 • producent odzieży dla dzieci
 • producent odzieży damskiej
 • producent odzieży dla hostess
 • producent odzieży drukowanej np. bluzy, kurtki, kurtki sublimowane
 • producent odzieży z dzianin np. bluza / kurtka z dzianiny

dzianiny do sublimacji soft shell 3d


4. Tkanina Light - wykończenie odpychające wodę

To esencja lekkości w ofercie firmy Thermopile. Wyjątkowo cienka, ale jednocześnie wytrzymała, jest idealna do produkcji odzieży sportowej, gdzie liczy się każdy gram, ale nie można iść na kompromis w kwestii jakości. Tkanina o gramaturze 125g/m² z elastycznymi właściwościami. Wyposażona w hydrofobowe wykończenie, idealnie sprawdzi się w produkcji lekkich kurtek rowerowych, odzieży do biegania, sportowych szortów czy boardshortów. Jej struktura świetnie oddaje barwy podczas procesu sublimacji.

Kto najczęściej zamawia materiał Tkaninę Light?

 • producenci odzieży drużynowej np. bluza
 • producenci odzieży kolarskiej – kurtka rowerowa
 • producenci odzieży do biegania np. kurtka, bluza, spodenki
 • producenci odzieży dla sportowców takie jak spodenki bluzy lub dresy

gdzie kupić soft shell do sublimacji


5. Light Shell - hydrofobowe wykończenie

Materiał trójwarstwowy soft shell o gramaturze 170g/m² składający się z zewnętrznej warstwy poliestrowej, centralnej membrany TPU oraz wewnętrznej tkaniny. Jego lekkość i elastyczność czynią go doskonałym dla sublimacji, gwarantując wierną reprodukcję barw. Znajduje zastosowanie głównie w produkcji odzieży sportowej, takiej jak lekkie kurtki rowerowe czy biegowe, kamizelki i dresy treningowe. W środowisku reklamowym postrzegany jest jako atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego soft shell.

Kto najczęściej zamawia materiał Light Shell?

 • producenci odzieży drużynowej np. bluza
 • producenci odzieży kolarskiej – kurtka rowerowa
 • producenci odzieży do biegania np. kurtka, bluza, spodenki
 • producenci odzieży dla sportowców takie jak spodenki bluzy lub dresy treningowe

light shell


Podsumowanie

Firma Loox to gwarancja najwyższej jakości w świecie dzianin przeznaczonych do sublimacji. Jej produkty są wynikiem wieloletnich badań i doświadczeń, co przekłada się na niezawodność w każdej sytuacji. Bez względu na to, czy szukasz materiałów do produkcji odzieży roboczej, czy outdoorowej – oferta firmy Loox z pewnością sprosta Twoim wymaganiom.


Dzianiny do druku

Dzianiny do sublimacji to materiały o charakterystycznej, elastycznej strukturze, które również doskonale nadają się do personalizacji. Dzianiny do sublimacji, czyli specyficznej technologii druku, cieszą się szczególnym uznaniem w przemyśle odzieżowym. Sublimacja pozwala na trwałe przeniesienie obrazu na dzianinę, zapewniając żywe kolory i ostrość.


Zalety dzianiny do sublimacji:

 1. Wysoka elastyczność materiału. Dzianiny do sublimacji charakteryzują się dużą giętkością, co przekłada się na lepsze dopasowanie i swobodę ruchu, co jest niezbędne w wielu dyscyplinach sportowych.

 2. Długość trwałości nadruku. Dzięki technice sublimacji, kolory nadruku są głęboko wtopione w strukturę tkaniny. To sprawia, że są one bardziej odporne na blaknięcie, ścieranie oraz pranie w porównaniu z innymi technikami druku.

 3. Idealne dla odzieży sportowej. Sublimacja jest idealna dla odzieży sportowej, ponieważ pozwala na tworzenie trwałych i kolorowych wzorów, które nie wpływają na funkcjonalność materiału. Dzianiny do sublimacji są oddychające, co pomaga w termoregulacji podczas intensywnego wysiłku.

 4. Komfort noszenia. Poza estetycznymi zaletami nadruku, dzianiny do sublimacji są również komfortowe dla skóry. Nie powodują otarć ani podrażnień, co jest kluczowe dla sportowców, którzy noszą taką odzież przez dłuższy czas podczas treningów czy zawodów.

Korzystając z dzianin do sublimacji, producenci odzieży mogą łączyć funkcjonalność z estetyką, oferując produkty, które spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników.


Gdzie kupić soft shell do sublimacji?

Jeśli jesteś poszukiwaczem najwyższej jakości dzianin do sublimacji, zwłaszcza materiału soft shell, mamy dla Ciebie rekomendację. Loox to nie tylko hurtownia, ale przede wszystkim specjaliści w dziedzinie tkanin do druku.

W ofercie znajdziesz różnorodne rodzaje tkanin, w tym soft shell idealny do sublimacji. Dzięki ich doświadczeniu i fachowej wiedzy możesz być pewien, że dostaniesz produkt, który będzie doskonale służył Twoim celom drukarskim.

Nie czekaj! Odwiedź www.thermopile.pl, a Twoje projekty odzieżowe zyskają na jakości i trwałości. Niezależnie od tego, czy jesteś producentem odzieży, firmą reklamową czy pasjonatem druku, firma Loox dostarczy Ci najlepsze tkaniny do realizacji Twoich wizji.

Prowadzimy sprzedaż soft shell wyłącznie hurtową.

Prowadzimy sprzedaż hurtową