Zadzwoń do nas +48 815020883 lub napisz loox@thermopile.pl

Polar tkanina dystrybutor

Czy wiedzą Państwo, że polar powstał w 1979 roku? Został stworzony przez firmę Malden Milss i nazwany Polartec. Stąd też obecnie materiał ten zwiemy popularnie polarem. Sprzedaż tkaniny polar ruszyła w tym samym roku.

Podwaliny powstania tkaniny polar zawdzięczamy badaniom amerykańskich naukowców, którzy obserwując niedźwiedzie polarne, chcieli stworzyć tkaninę przypominającą sierść niedźwiedzi. Tak zrodziła się idea stworzenia polaru. Pierwszym produktem polarowym był Polartec powstały z włókien poliestrowych.

Malden Mills objęło za cel stworzenie tkaniny, która jednocześnie byłaby niezwykle lekka, trwała oraz bardzo ciepła. Już w 1980 roku pojedyncze włókno Polartecu o długości 40 km ważyło zaledwie 5 gramów. Początkowo sprzedaż tkaniny polar była okrojona do jednego wariantu Polartecu. Z czasem firma rozpoczęła produkcję różnych wariantów – tak narodził się wszechstronny, uwielbiany i szalenie popularny polar. Obecnie polar dzieli się ze względu na gramaturę i wykończenie. Różni producenci polaru operują różną nomenklaturą, niemniej klasyfikacja i podział pozostają te same.


Thermo Pile 100

Są to najcieńsze tkaniny polar oferowane przez dystrybutorów. Dedykowane są do tworzenia lekkich i dobrze chroniących od zimna ubrań sportowych i turystycznych, które odznaczają się przede wszystkim dużą mobilnością i elastycznością. Doceniają je wszyscy, którzy cenią sobie swobodę ruchu. Materiał ten jest termoaktywny, oddychający i doskonale sprawdza się do uprawiania sportu. Posiada krótko strzyżone włosy, przez co jest łatwy w utrzymaniu czystości.


Thermo Pile 200

Jest to grubszy polar o większej gramaturze. Odznacza się gorszą mobilnością, jednak zapewnia lepszą izolacyjność termiczną. Doskonale sprawdza się do ubrań outdoorowych – np. dla wędkarzy lub myśliwych.


Thermo Pile 300

Najgrubsza tkanina polar dystrybutorów obecnych na rynku. Polar o gramaturze 300 gr/m2. Z racji swojej masy i odporności, dzianina ta idealnie nadaje się do produkcji odzieży roboczej, specjalistycznej i reklamowej. Skutecznie odprowadza pot na zewnątrz i doskonale utrzymuje ciepło przy ciele. Jest również bardzo łatwy w praniu. Polar Thermo Pile 300 dedykowany jest wszystkim, którzy nie wymagają dużej mobilności i przedkładają wysoką izolacyjność ciepłą nad elastyczność i funkcjonalność.


Thermo Shell 1000

Thermo Shell 1000 to dzianina Soft Shell – najbardziej zaawansowany materiał polarowy, jaki możemy spotkać na rynku. Z racji swojej zupełnie innej konstrukcji, cech i przeznaczenia, poświęcimy mu osobny artykuł.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktową. W przypadku pytań lub wątpliwości serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z naszymi specjalistami, którzy pomogą, doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości zakupowe. Jako sprawdzony dystrybutor tkanin typu polar zapewniamy gwarancję najwyższej jakości oferowanych materiałów i wielopoziomowe wsparcie na każdym etapie współpracy z naszą firmą.

Prowadzimy sprzedaż soft shell wyłącznie hurtową.

Prowadzimy sprzedaż hurtową